Loading...

Prasa

Przedstawione poniżej recenzje pochodzą jedynie z polskiej prasy
Start - Prasa - Recenzja Exposure 1010 (Wzmacniacz + CD) - Hi Fi i Muzyka

Recenzja Exposure 1010 (Wzmacniacz + CD) - Hi Fi i Muzyka

 

luty 2012
Exposure to firma z tradycjami. Jest znana głównie z audiofilskich wzmacniaczy, które zyskały opinię „Krella dla ubogich”. Warto dodać, że to określenie powstało czasach, gdy konstruktorom Krella nawet się nie śniły wzmacniacze zintegrowane, a ich klocki uchodziły za ekstremalny hi-end. Nie znam historii Exposure’a, ale ofertę z lat 90. pamiętam doskonale. Składała się z kilku modeli oznaczonych rzymskimi cyframi. Dzisiaj została z niej tylko jedna integra XXXV o mocy 160 W (około 10000 zł), za to po obu stronach cennika urosły nowe pozycje, spełniające potrzeby praktycznie każdego osłuchanego melomana.

Dla najbogatszych przewidziano serię MCX, zawierającą odtwarzacz CD i dzielony wzmacniacz (każdy po około 30 kzł). To dla Exposure’a nowość, bo firma dyktowała dotąd bardziej umiarkowane ceny. Zapewne dlatego dół cennika jest znacznie bardziej rozbudowany. Do wyboru mamy trzy poziomy cenowe: serię 3 – około 8000 zł za element; linię 2 – średnio 4000 zł i nowość – serię 1. Firma koncentruje się na elektronice, a sygnał może dotrzeć jedynie do końcówek kabli głośnikowych Exposure’a. To także nowość w ofercie, w kuszącej cenie 40 zł za metr.
Ostatnia seria to tylko dwa urządzenia: odtwarzacz i wzmacniacz. Razem tworzą zgrabny system, który dla początkującego audiofila może się okazać jednym z najlepszych wyborów na rynku. Trudno będzie znaleźć konkurencję z podobnym prestiżem, w cenie miniwieży.

Zobacz pełną recenzje na stronie Hi Fi i Muzyka...